| Reddfox a întrebat:

J5 2017 sau P10 Lite?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

P10
un procesor un pic mai bunicel
ram mai mult

| gelu1970 a răspuns:

P10 lite e superior in specificatii tehnice

| SilviaDulcik a răspuns:

Greu de spus.

J5 2017 are display SuperAMOLED, un chipset mai eficient și un difuzor puțin mai puternic.
P10 Lite are rezoluția ecranului FullHD, chipset mai puternic și depinde de model dar 3GB RAM, minim.

Chiar dacă vrei să te joci pe el, tot Samsung Galaxy J5 2017 recomand, chiar dacă are doar 2GB RAM și rezoluția ecranului 720p, asta doar dacă cele 2 telefoane sunt la același preț.

Dacă nu te deranjează să ai un telefon mai mare, îți recomand Xiaomi Redmi Note 4X. Eu îl folosesc de mai bine de 3 luni și este excelent, unul din cele mai bune la raportul calitate/preț. L-am achiziționat pe al meu de la QuickMobile cu 780 lei (varianta cu 32GB memorie internă și 3GB RAM).

| Reddfox explică (pentru SilviaDulcik):

Am vazut ca in Antutu p10 lite-ul este peste J5 cu mult... (20.000) Si imi e sa nu faca probleme in jocuri care au nevoie de ceva mai mult.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Reddfox):

De aceea ți-am recomandat Xiaomi Redmi Note 4X.

| Reddfox explică (pentru SilviaDulcik):

Nu as mai merge pe marci din astea. Pana acum am avut 2 allviewuri si m-au cam dezamagit... De asta nici nu as lua xiaomi

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Reddfox):

Xiaomi e xiaomi, Allview este Allview. Este adevărat că Allview au avut ceva probleme cu telefoanele pe partea soft până în 2016. Dar de atunci, acestea sunt chiar bune.

"Nu as mai merge pe marci din astea."
Ai spus asta de parcă Huawei ar fi cine știe ce marcă. Tot chinezării de telefoane sunt, că doar e firmă chineză.
Telefonul Xiaomi Redmi Note 4x de pe quickmobile vine cu soft oficial și foarte stabil. Dacă nu era bun, nu îl recomandăm.

| Reddfox explică (pentru SilviaDulcik):

Da, dar totusi la pretul pe care il are, sunt niste specificatii mai "premium". Se simt cei 32 de gb? Am vazut ca note 4 e cu 64gb si nu e mare diferenta la $$$

| Nyya a răspuns:

P10 LITE normal

| BOXINLION a răspuns:

Uita-te singur la specificatiile telefoanelor impreuna cu cineva, si vezi tu acolo

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5_(2017)-8705.php

http://www.gsmarena.com/huawei_p10_lite-8598.php

Eu as merge pe J5, dar nu incerc sa te influentez.

| Reddfox explică (pentru BOXINLION):

Ai merge pe J5 pentru ca? Poate gandim la fel laughing