| DANNY1004 a întrebat:

Jack-ul de la casti mi s-a rupt si a ramas in mufa laptopului si nicio sansa sa il mai pot scoate de acolo. Se poate face ceva ca sa am sunet, fara sa trimit laptopul la reparat ca sa inlocuiasca mufa? Am citit nu stiu ce despre niste adaptoare pentru casti ca sa le poti baga in alta intrare sau sa schimbi setarile ca sa muti sunetul, dar nu erau detalii.
Daca se pricepe cineva, sa ma ajute si pe mine. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Daca acele adaptoare despre care vorbesti tu sunt ceea ce cred eu ca sunt, alea se numesc placi audio exterioare, tie iti trebuie o placa audio usb. O montezi, o instalezi si ar trebui sa rezolvi problema.
Acum parerea mea este alta, mai bine duci laptopul la reparat decat sa dai banii pe aceea placa audio care oricum e de proasta calitate mai bine mergi cu laptopul la cineva care se pricepe sa-ti inlocuiasca slotul, sau sa-ti scoata ce a ramas din mufa, desigur daca este posibil.