| c0pil1n a întrebat:

Joc pubg si procesorul + placa video in task manager stau in 90-100%.
In timpul jocului idiferent de rezolutie sau setarile grafice am shuttering.
Procesor i5 9400 f / rx 580 8 gb si placa de baza Asus prime h310m-r r2.0
Ce sa-i fac ca nu mai stiu.
Windows-ul proaspat instalat( windows 10 pro 64 bit), update-uri la zi, drivere de pe site-ul producatorului, scanat cu eset recent fara virusi.
Temperaturile nu depasesc 75 grade.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica incarcarea si temperatura procesorului si al placii video, fara pornirea vreunui program sau joc, dupa cca un jumat de ora de functionare!
Daca incarcarea CPU este peste peste 30%, atunci verifica si care task are incarcare mare (peste 5%)!

| Nemeessis a răspuns:

Limitează-ți fps-urile la 60. Vezi dacă e vreo diferență.