| Slayed3212 a întrebat:

Jocurile luate cu xbox gamepass sunt definitive daca imi expira termenu pentru gamepass?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca termenul expira la joc, nu-l mai poti juca, decat daca-l cumperi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi daca le cumperi de la ei de pe market sau cum?
Spre exemplu cand a aparut nu mai stiu ce battlefield, 1 cred, tot asa ne-a dat un gamepass care a a fost valabil doar cat a fost deschis serveru, inainte sa apara jocu.
Dupa ce s-a inchis n-a mai mers, si a trebuit sa cumpar jocu cu totu.

| Slayed3212 explică (pentru anonim_4396):

Uite sa iti explic:
Eu am cumparat un xbox one s care a venit cu xbox live gold si xbox gamepass. Eu am luat un joc care poate fi jucat online si offline cu gamepass. Durata gamepass-ului este de o luna. Eu ma refer ca daca iau un joc cu gamepass, nu cumparat, descarcat cu gamepass, daca termenu de gamepass expira eu tot pot sa il mai joc sau imi zice ca trebuie sa il cumpar

| anonim_4396 a răspuns (pentru Slayed3212):

Tot n-am inteles.
Explica ce e gamepass-u asta ca si eu am xbox de cand ma stiu, nu ma ating de ps. Daca nu ai live, atunci joci orice joc ai tu, pe dvd sau downloadat. doar pe single player.
Daca ai live, il joci si pe online.
Daca e gamepass, si ai doar o luna, jocul nu va mai merge, ca vor inchide serverele, si o sa iti apara could not connect to server bla bla, si trebuie sa cumperi jocu.
Exact cum a fost si cand a iesit battlefield 1.
A fost o luna moca doar 2 mape, si il luai de pe market de la ei, dupa luna aia, trebuia sa cumperi jocu ca sa continui sa joci. Si l-am cumparat.

| mihairoo a răspuns:

Alta intrebare