| SSaleu20 a întrebat:

La 180 lei un hd 7950 flex de 3gb pare cam suspect nu?
Sincer pare prea ieftin,
Merita macar sa ma duc sa il vad?

5 răspunsuri:
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Depinde poate tipu nu stie piata sau pur si simplu nu-i pasa. Depinde acum ce persoana e vezi ce anunturi mai are poate cu asa ceva se ocupa sau nu sau ce fel de om e te duci si te convingi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E destul de veche si posibil sa fi fost muncita la mining din greu. Daca provine dintr-un rig de mining care a fost vindut la pret de dumping, nu e mare fis. Nu ti-as recomanda sa te arunci la asa ceva.

| Cronofag a răspuns:

Nu.

Bula
| Bula a răspuns:

O marfa odata scoasa din magazin si folosita - chiar daca se mai afla in garantie - are valoarea mult scazuta, chiar si la jumatate.
Poate omul nu are calculator care stie sa gestioneze hard disk-uri de 3Gb, ca urmare il vinde.
De asemenea, hdd-ul poate avea si anumite probleme ascunse.

Din aceste motive, eu cand cumpar un hdd de mana a 2-a, in primul rand il testez riguros, doar dupa aceea platesc contravaloarea intreaga (dau un mic avans de 10-20%, pe riscul meu).

| Andreeush a răspuns:

Cu siguranță e model mai vechi.