| SmecerulS a întrebat:

La cat cat la % ar trebui sa reincarc bateria de la laptop? E bine daca o las sa se descarce complet sau nu? Daca am 20-30% pot s-o pun la incarcat sau nu e cel mai indicat?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Când ești notificat de sistem ca bateria e descărcată atunci se pune la încărcat.Nu recomand să folosești laptop-ul cu cablul de alimentare conectat.Asta îți va scurta viața bateriei.Succes

| Zaygon a răspuns (pentru DeyCj):

Iti spun din proprie experienta ca sunt anumite jocuri si programe la care degeaba setezi din baterie pe high performance ca mie imi faceau lag aplicatiile(laptop cu i7 gen 4 si 8 GB Ram) si daca il conectam la curent mergeau fara probleme.

| DeyCj a răspuns (pentru Zaygon):

Ceva normal.Laptop-urile nu-s pentru gaming, chiar de au ele performanțe de desktop, NU-S!, dar cum nu toți pricep este, iese ce iese... din păcate.

| Zaygon a răspuns (pentru DeyCj):

Stiu ca nu sunt, nu ma joc eu asa mult, mai mult fratele meu ca el n-are de lucru(clasa a 9-a se intelege), eu pe al meu care e tot i7 l-am luat mai mult pentru prelucrare Sony vegas si pentru ca in toamna merg la facultate si imi trebuie ceva care sa faca fata la ce ma asteapta acolo(calculatoare, politehnica... intelegi ce vreau sa zic). Am si zis ca mai incolo dupa ce termin o sa imi fac un pc din componente. Stiu si cum e cu sistemul de racire la laptopuri si cum se incalzesc.

| dannyel86 a răspuns:

La 20-30% e bine s-o pui la incarcat. Am citit pe surse online ca nu e bine sa se descarce complet. E valabil si pentru telefoane. Tu faci cum vrei, E laptopul tau. Cum il tii, asa il ai. happy

| KillMePlease a răspuns:

Poţi să o pui la încărcat când e la 20-30%, normal că poţi.
Vei observa că se încarcă dacă faci acţiunea precizată mai sus, prin urmare,, nimic deosebit". thumbs up

| Ineys a răspuns:

O poti pune la incarcat cand vrei. Nu se va intampla nimic deosebit.