| TuDorEL96 a întrebat:

La cat cat la % ar trebui sa reincarc bateria de la laptop? E bine daca o las sa se descarce complet sau nu? Daca am 40% pot s-o pun la incarcat sau nu e cel mai indicat?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

La fel ca la telefoane este si la laptopuri primele 2 dati cand incarci bateria de la laptop o lasi sa se descarce de tot dupa poti sa incarci si cand are 5% sau 45%. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Angel2203 a răspuns:

Cel mai bine, la un laptop ca sa nu se distruga intr-un timp scurt ar fi bine sa o bagi la incarcat cand mai are pricentaj de 35-40%, dar intre timp cat se incarca laptop-ul sa fie stins si niciodata sa nu stai pe laptop cat este in priza! cel mai bine daca faci asta e de preferat sa ii scoti bateria!winking Funda? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Angel2203 a răspuns (pentru TuDorEL96):

In fata laptopului ai niste leduri care iti indica diferite actiuni! Unul dintre ele daca te uiti atent are o baterie seasubra lui si cand e verde sau cand se stinge(depunde de laptop) iti dai seama ca s-a incarcat laptopul! Sper ca te-am ajutat!winking