| Narcis2007 a întrebat:

La cat timp trebuie schimbata pasta termala de pe un procesor?

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Unii recomanda la 2 ani, dar parerea mea este sa o schimbi anual. Devine intarita si nu mai atrage aerul de la ventilator. E bine sa ai in vedere de fiecare data, macar odata la o saptamana, daca nu zilnic, temperatura procesorului in orice moment. Optim este sa nu depaseasca 45 de grade. Cand stii ca ventilatorul are o viteza centrifuga mare dar procesorul se raceste foarte putin, atunci e necesar sa aplici pasta noua.