| anonim_4396 a întrebat:

La ce folosește funcția de Centrifugare la mașina de spălat?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Stoarcere!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La stoarcere.

| Violleta2022 a răspuns:

Prin centrifugare se elimina apa din rufa imbibata cu apa, deci se produce stoarcerea ei si eliminarea apei din masina de spalare.

| SilentRain a răspuns:

Oare la ce, marele mister...

| alina2k18 a răspuns:

Stoarcere.

| Yuoia a răspuns:

"Stoarcere". Dar nu stoarcerea clasica cum stim cu mana, ci prin centrifugare. Astfel se scoate multa apa din rufe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stoarce hainele, scoate apa. In acelasi timp sunt incalzite si ies uscate

| Yuoia a răspuns (pentru anonim_4396):

In acelasi timp NU sunt incalzite si NU ies uscate, decat daca ai masina cu uscator. Poate ai tai si-au permis masina din asta. Dar majoritatea romanilor NU au asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat