| seby10 a întrebat:

La ce foloseste un adaptor pentru cardurile de memorie de la playstation 2 si 3?

1 răspuns:
| robertpaul a răspuns:

De exemplu:Ai un card d memorie pe care vrei sa-l folosesti la playstation si nu este compatibil.Adaptorul iti face cardul tau, sa fie adaptat la playstation.(exemplu pentru alt tip de card-micro sd foloseste adaptor sd pentru a putea fii folosit pentru anumite telefoane cu slot card sd sau camera foto cu slot card-sd).