| Angelofdemon a întrebat:

La ce se foloseste ADAPTOR WIRELESS USB?

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

" WIRELESS USB" inseamna o conexiune fara fir prin portul USB al PC/laptop.Iar adaptorul face aceasta treaba pentru o conexiune la internet a altor device-uri(telefon/TV)
Daca ai un router wireless cu acest dispozitiv te poti conecta la el(router)si implicit la internet prind intermediul adaptorului wireless. Poate fi folosit cam la orice device-uri care suporta USB wireless.

| lorypoly a răspuns:

Pentru conectarea la router

| ClaudiuEly a răspuns:

Pentru pc desktop(vor putea sa se conecteze la router)
FUNDA?

| lisylsy a răspuns:

Pentru conectarea la o retea wireless. in general se foloseste la calculatoarele care nu au o placa de retea wireless integrata.