| Uchia a întrebat:

La fel ca alte intrebari pe care le-am pus si acesta este cam ciudata dar in fine, deci hai sa zicem ca ai internet/curent de la digi si maine se desfiinteaza digi si nu mai ai curent dar totusi ai pastrat cablul acela care se baga cu un capat in modem si cu celalalt in tenda/pc, bun sa zicem ca gasesti o sursa alternativa de electricitate cum ar fi un panou solar sau altceva, acel cablu de internet daca il bagi in laptop sau tenda o sa mai ai internet sau nu o sa mai functioneze?

6 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Vei avea curent de la panoul solar.Net de unde daca operatorul ala a dat faliment.

| robertasu01 a răspuns:

Nu va merge

| ArmywCode a răspuns:

Ai cam 10 ani si nu iti gasesti raspunsurile?

| Uchia explică (pentru ArmywCode):

Am aproape 13, nu dar sunt f. plictisit

| PainTech a răspuns:

Pe scurt, nu.
Cei de la Digi au aparate ( switchuri ) care transporta datele trimise de tine și le pune pe "rețeaua mondială de internet". Pentru asta și aparatele lor au nevoie de energie.

Experiment :
Oprește routerul și deschide computerul. Merge internetul pe computer? Ei bine, întrebarea ta e aproape la fel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Confunzi curentul electric cu internetul