| matrix100 a întrebat:

La fel cum exista pe windows programe de emulat windows si linux cum ar fi virtualbox pe telefoane mobile cu Android ce programe de emulat Android exista? Multumesc

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu cred ca s-a gandit nimeni sa emuleze Android pe. Android.
Doar Windows si aplicatii x86.

Pentru acestea, poti incerca Wine.
Exista o versiune pentru dispozitive ARM pe forumul xdadevelopers.

Ruleaza doar aplicatii pentru defunctul Windows RT.

Daca ai telefon cu procesor x86 (Intel Atom) poti instala varianta normala de Wine, si atunci ai acces la programe x86.
Sau chiar VirtualBox are o versiune pentru dispozitive cu Android, in special tablete, cu procesor Atom.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru windows? chiar acum folosesc eu memu, si mai e si bluestack, daca la asta te referi, ca nu am inteles intrebarea, dar banuiesc ca ai intrebat despre emulatoare Android pe windows.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai citi mai atent, omul vrea emulare de Android pe Android, nu pe Windows.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

De ce ai vrea sa emulezi Android pe Android? daca deja ai Android?