| MeMeMe97 a întrebat:

La instalarea windowsului ce sa aleg dinte NTFS sau FAT32?

Răspuns Câştigător
| Neo1 a răspuns:

Daca ai incredere in site-ul asta. ai incredere in ceea ce ti-am spus eu si nu o sa ai probleme cu windowsul....ITI VA MERGE BRICIwinking bineinteles daca ai capacitatea necesara de a instala si niste programe compatibile cu Pc-ul tau...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca alegi FAT32 nu vei putea stoca fisiere ce depasesc 4 GB, pe cand sistemul NTFS permite stocarea fisierelor foarte mari, pana la 16 TB.
Dar, presupunand ca ai un mediu de stocare pana in 4 GB, atunci e preferabil FAT32, care e mai rapid si implementarea lui ia mai putin spatiu.

| FulgerMcQueeN a răspuns:

NTFS, e mai bine.

| Neo1 a răspuns:

Alege fara grija NTFS...

| MeMeMe97 explică (pentru Neo1):

Argumenteaza!laughing