| LupulAlb a întrebat:

La iPad trebuie sa-ti faci abonament neaparat undeva, sau netu merge de la sine?
Fundaa

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Poti folosi o retea Wi-Fi sau 3G-ul(daca e varianta Ipad 3g).

Pentru Wi-fi trebuie sa fii intr-o zona unde exista un router wireless care nu e parolat. De exemplu, in mall-uri(pe la McDonalds, KFC, etc) sunt hot-spot-uri wi-fi.

Pentru varianta cu 3G ai nevoie de o cartela de telefonie pe care o bagi in iPad. Ai nevoie automat si de un abonament. Poti baga orice cartela, din orice telefon, important e ca aceasta sa aiba MB de trafic inclusi sau abonament cu internet.

Nu exista nici un dizpozitiv pe planeta asta care "sa aiba internet de la sine".