| anonim_4396 a întrebat:

La laptop-urile HP (unele din ele) nu se poate instala Windows XP?
daca nu se poate de ce? funda:X

Răspuns Câştigător
| DeathBat6661 a răspuns:

Se poate instala daca gasesti drivere.Altele au hdd sata si sunt pe ahci si trebuie trecute pe ide in bios, daca nu se poate ultima solutie este Windows 7 Ultimate.Succeshappy
P. S Se poate intregra in kitul de instalare Windows XP drivere ahci cu nLite, de exemplu.Foloseste google.com pentru cautare de solutii.

7 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Merge instalat, problema e alta, la noile laptop-uri nu gasesti drivere pentru placa video, sunet etc. pentru XP!

| DeathBat6661 a răspuns:

Dar la care laptop HP nu ai reusit sa instalezi Windows XP si unde de fapt s-a oprit instalarea? Eu trimit acu raspunsul de pe un HP ProBook 4520s, de exemplu.
Care a venit cu Linux.

| DeathBat6661 a răspuns:

Cum se cheama laptopu? HP si mai cum?
Scrie pe fata sau pe dosul laptopului.

| DeathBat6661 a răspuns:

E cumva asta:HP 620 Intel Dual Core T4500, 2GB, 320GB

| TheAnonimGirl a răspuns:

Poi am cumparat laptop-ul acum 2 zile.Am auzit de la o cunostinta de-a tatei ca nu se poate instala decat windows vistastraight face

| TheAnonimGirl a răspuns:

E HP620

| TheAnonimGirl a răspuns:

Cred ca asta e