| Ionescu_Adrian_1990 a întrebat:

La manager dispozitve arata asa Driverele pentru acest dispozitiv nu sunt instalate. (Cod 28)

There are no compatible drivers for this device.

Pentru a găsi un drivere pentru acest dispozitiv, faceți clic pe Actualizare driver. pc merge ok da nu stiu cm sa rezolv problem

5 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Update windows... nu rezolva problema
cumpara aida64 (nu, nu o sa iti spun cum sa o piratezi, sorry, nu e locul), eu mi-am cumparat-o... MERITA, iar versiunea free, nu stiu
in aida64 du-te la: devices/windows devices/unknown sau ceva asemanator, si acolo, pe fiecare device o sa vezi informatii in plus care device-managerul windows-ului nu ti le arata, asa ca stii pentru ce sa cauti drivere pe internet

altfel, drivere lipsa pot fi pentru placa de baza (du-te pe site-ul producatorului), sau pentru diverse chesti cum ar fi tunnere care fac mai multe device-uri in device manager, iar daca ai laptop, toate driverele de la tot ce e intern in laptop ar trebui sa fie pe site-ul producatorului, INTOTDEAUNA!

| Alexandruuu88 a răspuns:

Pentru drivere instalează Drive booster...

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi pe site-ul producatorului, cauta driwer-ele pentru produsul si windows-ul tau, descarca-le si instaleaza-le.
Sistemul va functiona mai bine decat cu driverele generale, instalate de windows.

| Mehaita a răspuns:

Salut,daca inca nu ai rezolvat te pot ajuta eu.
Pentru a afla ce driver iti lipseste trebuie sa dai CLICK DREAPTA la PROPERTIES(PROPRIETATI) si sa dai la DETAILS(DETALII) si vezi cum se numeste driverul. Dupa ce ai aflat cum se numeste cauta pe internet.

| Ionescu_Adrian_1990 explică (pentru Alexandruuu88):

Driver max