| DracuIa a întrebat:

La minare BTC criptomonezi Ether etc
Ce ar fi mai bun miner asiisc sau un mining rig?
Si inca o intrebare, la sectiunea hardware, daca am un sistem cu 3-4 placi video etc, si e bun pentru minat,
Cat de mult conteaza procesorul, daca placile video sunt bune adica sa zicem mno un gtx 980+ 4gb + bine acum si procesorul va fi pe masura, dar ma refer cam cat ar fi de important in minat procesorul, daca eu Minez GPU bine intales?

Răspuns Câştigător
| Mark1 a răspuns:

M-am informat, e total gresit ceea ce zici:
https://www.youtube.com/watch?v=4na_xVFYsJU&t=1s
Procesorul trebuie sa fie doar compatibil cu placa de baza atat, poate fii cel mai slab, procesorul nu prea conteaza pentru ca totul se face pe GPU;)

2 răspunsuri:
| IMihaitza a răspuns:

Degeaba ai, o placa video performanta, daca procesorul e praf, la 3 placi video iti trebuie, mini doua procesoare i5 sau de ce nu si i7. Deci procesorul conteaza mai mult ca placa video, daca ai placi video bune, si un procesor dual-core, e cam degeaba. Sper ca te-am ajutat, bafta!

| Mark1 a răspuns (pentru IMihaitza):

M-am informat, e total gresit ceea ce zici:
https://www.youtube.com/watch?v=4na_xVFYsJU&t=1s
Procesorul trebuie sa fie doar compatibil cu placa de baza atat, poate fii cel mai slab, procesorul nu prea conteaza pentru ca totul se face pe GPU;)

| Stoe_Gabriel_1997 a răspuns:

Salut o metoda bună de MINARE este aceasta o poți încerca nu consuma resurse pentru ca minează în cloud https://cryptotabbrowser.com/18562584