| Peridava a întrebat:

La multi ani!
Vreau sa-mi instalez pe telefon o aplicatie gen whatsapp pentru comunicarea cu diferite persoane. Dar, in whatsapp toti cei ce au numarul meu de telefon, vad ca am aplicatia. Cum unii ma sacaie inutil, vreau o aplicatie care sa nu fie vazuta de oricine, sa stie doar cei carora le spun. Ce aplicatie poate fi folosita in aceste conditii?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La Mulți Ani și ție! E-adevărat că pot vedea toți că ai aplicația, dar poți modifica puțin setările, încît să îți ascunzi prezența pe whatsapp (bifezi "nimeni", astfel încât nimeni nu va ști când ai fost prezent ultima dată pe whatsapp), cât și citirea mesajelor (printr-o simplă debifare, ei nu vor ști că tu le-ai citit sau nu, mesajele).
Totul se face de la Setări→ Cont→ Confidențialitate...

| Peridava explică (pentru floresdemayo):

Nu prezenta pe whatsapp vreau sa o ascund eu, ci aplicatia cu totul.
Am o persoana prea vorbareata, cu mult timp liber si, chiar daca aplicatia ar fi inchisa mi-ar trimite mesaj sa o deschid ca "are sa-mi spuna ceva". Si zau ca nu ma intereseaza barfele ei. Numai minutele limitate (international) o mai prot stavili din vorbaria ei. De aceea vreau o aplicatie care sa nu se vada, sa nu stie nimeni ca o am instalata. Sa stie doar cei carora le spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi încerca Skype, Yahoo Messenger şi Viber.Succes.

| Peridava explică:

Ei, mi s-a terminat vacanta si deci, si distractia cu voi.
Un an bun, tuturor!

| xSega a răspuns:

Încearcă skype