| andrei123145632 a întrebat:

La o prezentare powerpoint, cum adaug un logo la toate slide-urile? Si daca vreau sa nu se vada marginea alba, ci doar logul in sine, in ce program sa-l editez?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Pentru background transparent :
Daca e imagine JPEG, PNG, etc, nu se face in Illustrator, ci intr-un editor foto clasic (ce lucreaza cu format bitmap)>
adica Paint.Net, GIMP, Photoshop sau Affinity Photo.

https://www.youtube.com/watch?v=lOzSiOIipSM

Pentru adaugarea unei imagini pe toate slideurile, poti folosi Slide Master. (Meniul View - Slide Master)
Dupa ce l-ai activat, adaugi logo-ul dorit (pe Slide-ul Master, primul de sus, nu pe celelalte!)
si il pozitionezi unde doresti.

https://support.microsoft.com/......759da72d33

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un sablon de pagina in PowerPoint, in care imaginea de fundal va fi ocupata de o imagine, de culoare alba (sau cum doresti sa fie), pe care aplici logo-ul dorit, in pozitia dorita.
Astfel, fiecare pagina noua care foloseste acel sablon va contine logo-ul dorit.

| mentholinks a răspuns:

Illustrator.

| MValentin a răspuns:

Cand adauti logoul cauta undeva unde scrie ceva gen,, multiply, darken, lighten,, si acolo la una dintre acestea o sa iti arate doar logoul sper... cel putin asa era in alt program de prezentare