| ReignForest a întrebat:

La telefon pe margine mi s-a spart ecranul(cred că folia), nu mult, dar se vede chestia aia albă(cred că de la lipiciul de sub folie). Trebuie să înlocuiesc folia?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aia cu folia e un kitsch de toată jena, ia-ți o husă serioasă!

pese - telecomanda de la teve o ții in pungă?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba ca trebuie, ca asa... nicaieri nu scrie ca trebuie sa ai si folie la telefon. Sau telefon. Sau orice.

De recomandat, mai bine zis, ar fi sa schimbi folia. In primul rand legat de aspect, dar daca nu te deranjeaza nu ar fi problema. Apoi ar mai fi si siguranta, data viitoare cand pica poate se sparge din ecranul telefonului. Zic asta pentru ca... ti-a picat odata happy, de ce nu ar pica iar?

Deci da, ar trebui sa schimbi folia daca nu te deranjeaza si sa ai mai multa grija.

Eu in special cand imi pun folie la telefon, aleg sa nu iau una special pentru socuri si rezistenta, pentru ca am grija sa nu imi pice telefonul (de asta am husa rezistenta la el), si nu iau una groasa care sa fie deranjanta. Asa ca optez pentru una cat mai subtire, care sa fie buna cat de cat, sa nu se sparga chiar usor.

Asa ca alege folia potrivita pentru tine. Numai bine! ^_^

A... si asta daca s-a spart folia. Daca s-a spart ecranul este altceva. Dar asta nu poti sa stii sigur decat dupa ce dai folia jos.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă este spart in bucatele mici, da trebuie, ca sa nu cumva sa te lezezi când utilizezi telefonul.
Se schimba ușor și nu durează mult.

| ancaval a răspuns:

Doar dacă te deranjează.