| Piratul23 a întrebat:

La un pc am nevoie de hdd sau de ssd sau de amandou?

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Ai nevoie de oricare din ele dar nu neaparat de amandoua. ssd-urile sunt niste hdd-uri mult mai rapide si mai scumpe. in functie de buget te orientezi la ce vrei.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Poti sa nu ai nici una daca ai un os simplu sa ruleze de pe o memoie externa sa zicem.
Sau poti sa ai doar una, care vrei tu. SSD-ul are viteza mai buna fata de un hdd, e mai silentios, consuma si mai putin, dar nu e la fel de rezistent in timp la nr de scrieri si dai mai multi bani per GB decat la un hdd.
HDD e mai lent, dar mai spatios de obicei. Cum vrei, poti sa ai toate combinatiile posibile.