| Winners10 a întrebat:

La un sistem de navigatie GPS oare se poate schimba ruta cum se poate si la google maps? Adica pe langa ruta pe care o primesti sa o modifici cum vrei tu?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de sistem.
Incearca sa intrii in sistem si regleaza la optiunile de recomandare a traseului.
Daca de-bifezi optiunile de "cel mai scurt" sau "cel mai rapid" etc., atunci - in lipsa lor - probabil vei putea alege ce traseu doresti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai toate gps iti permit sa pui puncte intermediare

| ziftode a răspuns:

Daca softul permite, da
trebuie verificat exact modelul de GPS pe care il iei
daca inca nu ti-ai luat GPS-ul eu te sfatuiesc sa iti iei telefon/tableta, Waze e mult mai bun decat orice GPS device si in UE preturile la 3G sunt la fel ca in tara ta (lege UE), deci poti sa mergi oriunde in UE
in plus poti sa, salvezi harti off-line, in google maps, syngic, offline maps, etc.

| Winners10 explică (pentru ziftode):

Am gps-ul de vreo 2 luni... si nu as folosi telefonul ca ii stic bateria mergand in permanenta

| ziftode a răspuns (pentru Winners10):

Incarcator auto de telefon

| Winners10 explică (pentru ziftode):

Am si dinasta... ma refer ca stand asa mult deschis cu netu cu locatia si toate cele... ca oricum il incarc de 2-3 ori pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de gps si de sistemul de harti care il foloste. Unele nu iti dau alternative, dar poti tu sa selectezi de exemplu sa eviti autostrazi, sau sa eviti drumuri de tara, sau lucruri de-astea.