| gmxromania78 a întrebat:

Laptop Acer Aspire 9303, nu da semnal la display (i-am schimbat display-ul tot nu arata nimic) si are 3 beep-uri la pornire. Ce problema are, ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| yourcrys a răspuns:

Salut, incearca sa conectezi un monitor normal sau LCD, nu conteaza la laptopul tau, de obicei conectorul pentru monitor se gaseste in partea stanga si se afla aproape de display. Daca reusesti sa conectezi monitorul e bine, dar dupa cele 3 beepuri windowsul porneste sau sistemul ramane in bios? Daca porneste, dupa ce auzi sonorul de pornire windows apasa tasta FN si F5 pana cand imaginea se duce pe monitorul conectat. Daca nu merge de pe FN si F5 uitate la butoanele de la F1 la F12 si vezi pe care arata un laptop/monitor(dreptunghi rotunjit la colturi), repeta actiunea pana iti reuseste, dupa care inchide sistemul din start pentru a se salva setarile, dupa care porneste-l din nou si vezi care sunt cele 2 erori, fiindca de obicei sistemul porneste un beep atunci cand windowsul se incarca iar cele 2 beepuri sunt erori, daca nu reusesti sa auzi sunteul care sa iti confirme ca windowsul a pornit, dupa ce auzi cele 3 beepuri apasa tasta F1 si asteapta pana cand auzi sunteul de pornire al sistemului, dupa care repeti operatiile ce le-am precizat mai sus.Succes!