| Sapphire a întrebat:

Laptop ASUS K52N cu Windows 7. De cateva zile cand volumul trece de 40 si cand inchid si deschid clapa, incepe sa se auda un bazait destul de asurzitor si ingrijorator. Banuiesc ca are ceva placa de sunet, dar ce sa fi patit? Ce ar fi de facut? Multumesc.

2 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Cand deschizi clapa, se aprinde display-ul, creste consumul de curent. Face acelasi zgomot si cand e alimentat doar de la acumulator? Sau cand e alimentat doar de la priza si cu acumulatorul scos?

| Sapphire explică:

Si cu si fara.