| RealLWWolf a întrebat:

Laptop bun la pretul de 3000-4500 va rog (gaming)?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti un PC, fiindca laptopurile nu sunt pentru gaming.

| RealLWWolf explică (pentru Violleta2022):

Am nev pentru facultate

| Violleta2022 a răspuns (pentru RealLWWolf):

Spui ca ai nevoie la facultate, dar solicitarea de pe topic este calr mentionata: gaming laughing
Ori asta faci cand mergi la facultate, te joci?

| RealLWWolf explică (pentru Violleta2022):

Tot ce e de gaming poate fi si de business, mai ales cand vrei sa te eliberezi putin de invatat vrei sa te joci ceva cu prietenii

| Violleta2022 a răspuns (pentru RealLWWolf):

Nu prea stii tu cu ce se mananca businessul, daca-l bagi in aceeasi oala cu gaming-ul.

| RealLWWolf explică (pentru Violleta2022):

Ma omule, un laptop gaming e mai bun ca business, de ce? Are gb ram mai mult, are video ram mai mult, are procesor bun, are placa video buna, plus ca poate mai am nev si sa ma mai joc putin cu prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DLZB4YMBM/

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

SSD de 256 de gb? laughing) Pune Call of Duty Modern Warfare si ramane fara spatiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Sunt mai multe variante

| UnderVoltage a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.pcgarage.ro/......tom-black/
Acelasi pret doar ca cu ssd de 512 gb
Plus ca mai poti adauga un hdd/ssd sata pe parcurs.

| marinaru777 a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DJ0PN7MBM/
Eu as merge pe Asus procesor Intel generatia 10 placa video nVIDIA pentru games.

| SLexuS a răspuns:

Laptopul nu este foarte performant fata de un calculator, dar urmatorul sistem este unul dintre cele mai bune din acest pret.
https://redirect.is/yj2x7qt

| AlexammX a răspuns:

Laptop Gaming HP Pavilion 15-dk1009nq cu procesor Intel® Core™ i7-10750H pana la 5.00 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, NVIDIA® GeForce® GTX 1650 4GB, Free DOS.

pe asta îl am și eu și chiar îl recomand. Și e la fix cu prețul. Adică 4299

| UnderVoltage a răspuns (pentru AlexammX):

Mult mai scump si cu ecran de doar 60 hz fata de cel de la Lenovo

| TAVIANOS a răspuns:

Ce zici de un: Laptop ASUS TUF Gaming FX506LI-HN005
15.6" 1920x1080 pixels (FHD), Intel® Core™ i5-10300H 2.50 GHz Comet Lake™, 8 GB DDR4, SSD 256 GB, nVidia® GTX 1650 Ti 4 GB, Negru SAU
Laptop LENOVO Legion 5 15ARH05 82B50097RM
15.6" 1920x1080 pixels (FHD), AMD Ryzen 7-4800H 2.90 GHz AMD Zen™, 8 GB DDR4, SSD 512 GB, nVidia® GeForce® GTX 1650 4 GB, Negru?
aici ai ambele linkuri:
https://www.it-fashion.ro/shop/laptop-asus-tuf-gaming-fx506li-hn005.html
https://www.it-fashion.ro/......negru.html