| anonim_4396 a întrebat:

Laptop fujitsu Siemens se restartează continuu și nu pot intra in el. Cand il aprind, se aprinde si peste 2-3 secunde se restartează și tot așa iar ledul de la incarcator este rosu, desi am laptopul la incarcat si mufa este buna. Ce este de facut? Cum il repar? Ceva comenzi manuale?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai bateria descarcata si nu se alimenteaza de la curent.

Incerci sa lasi la incarcat peste noapte laptopul OPRIT.
- Daca Led-ul de la alimentare nu arde cand laptop-ul este oprit, atunci alimentatorul este defect.
- Daca Led-ul arde rosu si dupa oprirea laptop-ului, atunci indica bateria descarcata. Pana dimineata trebuie sa-si schimbe culoarea in galben sau verde, indicand bateria incarcata. In acel moment poti folosi laptop-ul (preferabil conectat si cu alimentatorul la curent).
- Daca Led-ul ramane rosu si peste 24 ore cu laptop-ul stins si alimentat, atunci bateria nu mai este buna sau nu se incarca.