| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Laptop Gaming sau Desktop Gaming!?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desktop
de ce?
Pentru ca nu se încălzește ca un laptop, îl poți curata singur de praf, îl poți face upgrade in timp, nu vad de ce ai vrea un laptop ca gamer, laptopul e pentru portabilitate, tu vei sta in casa cu el in repriza, costurile mult mai mici daca se strica

contra
nu e portabil
consuma mult curent
iar laptopurile au evoluat mult încât sa fie ca un pc

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.emag.ro/......DKH4F2MBM/

Un sistem desktop mic dar puternic. Placa video foarte buna duce majoritatea jocurilor cu setarile pe ultra. Recomand completarea cu inca o placuta RAM de 8 GB DDR4 pentru a folosi la maxim sistemul.

- GTA V - 80-100 fps (ultra)
- CS: GO - 200+ fps
- Fortnite - 100+ fps (ultra)
- COD Warzone - 80+ fps (ultra)
(Cu placuta de 8 GB RAM adaugata

https://www.emag.ro/......DQV9KHMBM/

| RAY a răspuns (pentru RAY):

De remarcat x calitate HP e foarte ca ventilație

| Wr3nch a răspuns:

Desktop

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desktop.

| RealKing01 a răspuns:

Laptop gaming pentru ca consuma mai putin decat un calculator si daca ai grija de el nu o sa se strice niciodata si nu o sa ai probleme cu el.

| Monst a răspuns:

Laptop Gaming recomand Acer Nitro 5 poti sa te joci orice joc vrei tu de la Gta V, Pubg, Counter Strike pana la Minecraft si din astea mai vechi.