| dazny a întrebat:

Laptopul acer as5742g-373g50mncc cate ventilatoare are si daca are sistem de racire, oare se inchide cand se incalzeste f tare? dau funda *

Răspuns Câştigător
| Leon a răspuns:

Sal eu am 5745g nu mi s-a inchis niciodata pana acum, nici cu 38 de grade, stiu ca au un sistem de racire destul de bun, mie dupa un timp a inceput sa se auda din ce in ce mai tare, dar e in regula nu e deranjant.

2 răspunsuri:
| LikeNobodyElse a răspuns:

Cand ajunge la limita de incalzire de 90 d grade se stinge

| primavara_4456 a răspuns:

Aceasta este o problema specifica laptopurilor, se incalzesc f tare dupa anumite ore de functionare ( functie de vechimea lor ) iar cand ajung la o anumita temperatura critica au sistem de protectie si de aceea se inchid automat