| Cristi9025 a întrebat:

Laptopul http://www.pcgarage.ro/......k-backlit/ are memoria de 4gb ram cu cl17? Daca nu cu ce cl? Si se poate pune inca o memorie cu frecventa de 2133 mhz tinand cont ca are o memorie cu frecventa de 2400mhz? Sau trebuie neaparat tot cu frecventa de 2400 mhz?

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Daca iti cumperi ram la 2133mhz, cealalta placuta o sa isi dea downclock la 2133mhz ( asta nu afecteaza compatibilitatea, deci poti sa cumperi si ram la 2133mhz, doar ca si cealalta placuta o sa iti ruleze tot la 2133mhz ). Cat despre latente, e irelevant sa aiba ambele ( spre exemplu ) CL15