| adryano110 a întrebat:

Laptopul meu nu mai vede placa video dedicata un ati mobility radeon 7400m nici in dxdiag nici in device manager si in niciun program aferent ce pot face?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ori ai sters driveru ori ai dezactivat placa asta din bios.Dar probabil naveai ce cauta in bios, asa ca mai degraba ar fi de la driver.Intra la device manager si vezi daca ai ceva semene galbene, daca ai atunci aia ar fi de la driver. Daca verifici si nu ai driveru il cauti sil instalezi aia e tot ce poti sa faci.

| adryano110 explică (pentru relian):

Nu ai inteles aceasa placa dedicata nu mi-o vede nici nici in aida nici in nimic de parca nu exista si acum cateva zile ma jucam pe ea

| Rankup a răspuns:

Instaleaza windows 10, ar trebui sa iti vada placa video daca nu incearca cu toate cele 3 mari windows-uri(sa le zic asa) 7, 8.1 si 10, unul dintre ele sigur iti va citi placa video

| Rankup a răspuns:

Acum m-am uitat instaleaza windows 7, windows vista sau windows xp, cred ca asta ai https://www.amd.com/en-gb/products/graphics/notebook/7400m

| Plesescu_Johny_1973 a răspuns:

Probabil nu ai driver-ul la placa video.