| Lamaitzza a întrebat:

Laptopul meu ramane conectat la internet ( wifi ) din ce in ce mai putin, uneori chiar deloc. Faptul ca se conecteaza si se deconecteaza intruna imi opreste orice posibilitate de a accesa cum trebuie internetul. Nu stiu care este mai exact problema, laptopul spune ca " wireless capability is turned off ". Nu inteleg prea bine la ce se refera sau ce ar trebui sa fac, caci pe telefon si tableta conectivitatea la wifi este fara nicio problema. Ce ar trebui sa fac in aceasta situatia? Sa schimb router-ul sau exista o posibilitate mai avantajoasa?
Multumesc anticipat! ( Dau si funda daca incalzeste pe cineva )

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"pe telefon si tableta conectivitatea la wifi este fara nicio problema"...Ce ar trebui sa fac in aceasta situatia? Sa schimb router-ul?

Intrebare inutila! Ia ghici unde e problema? De ce sa schimbi routerul?

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti instala Driver Booster ca sa faci update la placa wireless (pentru driverul ei ). Restart..vezi ce zice! Sa ai slavat inainte driverul original! Poate instalezi si un Ccleaner pentru curatenie!
https://www.piriform.com/ccleaner/download

| maxb a răspuns:

Problema este la laptopul tau. Router-ul nu are nici-o vina din moment ce tableta/telefonul se conecteaza.

Verifica daca ai ultimele drivere la placa de retea wireless.Le poti gasi pe pagina producatorului a laptopului tau si cauti acolo dupa model.