| anonim_4396 a întrebat:

Laptopul nu mai pornește dar are led-ul de la baterie aprins (chiar daca nu e la incarcat). E nou, îl am de câteva luni și până acum nu a mai făcut așa. Știți care este problema și cum aș putea să o rezolv?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tine apasat mai mult butonul de pornire. Era bine daca spuneai si marca de laptop.

| ataraxia a răspuns (pentru darrio2007):

Asus vivobook max... am încercat, am verificat și încărcătorul și nu e de la el.

| CM7YRE a răspuns (pentru ataraxia):

Tii apasat pe buton 30secunde sa vezi daca se opreste/porneste. Daca nu mai e in garantie(sau daca e il duci la garantie) scoti bateria, si il pornesti cu incarcatorul. Si o sa mearga. Apoi ii pui bateria la loc.

| shurubeluuuu a răspuns:

Salut! O problemă identică a avut si un amic, cu același laptop! Am inteles ca este defect de fabrica! Il cumpăr eu asa cum este, il iau pentru display!