| NobodyCanSeeMe a întrebat:

Laptopul poate fi folosit pe post de ecran la un computer?
Gen sa conectezi pc-u si sa vezi pe ecranu de la laptop ce faci pe computer.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pe post de ecran NU se poate folosi un laptop.
Se poate face doar vizualizarea continutului monitorului unui alt calculator, dar doar partial, prin intermediul unei retele create si ai unor programe specializate in acest scop.
Insa transferul prin retea este lent si merge sacadat in caz de preluare de filme sau alte situatii in miscare, mai ales daca si rezolutia este diferita (pe laptop si pe celalalt calculator).

Cel mai bime este folosirea unui monitor, fiind mai ieftin decat orice alte solutii improvizate (cu 2-300 lei se pot gasi monitoare bune).

3 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Nu se poate

| DANNY1004 a răspuns:

Se poate. Gasesti tutoriale pe net despre cum se face, mai ales daca stii engleza cat de cat.

| Raileanu_Olguta_2000 a răspuns:

Cred că da, sau poate doar la niste calculatoare anume căci stiu o prietena care face asa cu 2 laptopuri