| KaanNoah a întrebat:

Laptopurile voastre sunt perfect silentioase sau scot zgomote sau un zgomot constant? Am meu scoate un zgomot constant de parca freaca ceva in interior. Ce sa fie?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie curatat ventilatorul de praf sau chiar schimbat.
Du-l la un service!

| RAY a răspuns:

Ventilatoru scoate un zgomot cam ciudat de vreo 3 luni, câteodată, in restul timpului nu se aude nimic ca am ssd

| sierra1 a răspuns:

Orice ventilator se aude mai mult sau mai puțin tare

| Furnicuta000 a răspuns:

Al meu face asa de cand l-am cumparat, de vreo 2 ani. Nu e foarte deranjant dar totusi e zgomotos. Cand il solicit mai tare (gen 10 pagini simultan in Chrome) face si mai rau laughing

Răspuns utilizator avertizat
| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Asta difera de la persoana la persoana, uni au laptopuri silentiaoase in special, alti nu.
De ex la calculator : Ai o functie cum sa fie ventilatorul, SILENT sau cu putere mai mare ca sa se auda.
Laptopul meu vechi se auzea ca are ventilatorul vechi, cel nou nu se aude mai deloc.

| IepurasXxX a răspuns:

Depinde din ce zona se aude zgomotul, daca se aude de la fante. e de la ventilator daca se aude din interiorul sau (pe langa touchpad) cel mai probabil este de la hard disk