| king5151 a întrebat:

Legat de firma de host clever-host, daca se pricepe cineva, am cumparat un host acum o ora si nu mi-a venit nici acum, acolo spunea ca in scurt timp mi-l da, ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Să le trimiți tichet : https://my.clever-host.ro/submitticket.php?step=2&deptid=3

Specifici problema, faptul că încă n-ai primit acces la ftp, nu ai datele de conectare.

| king5151 explică (pentru GPA):

Am rezolvat, mi au trimis datele pe email, imi poti spune ce inseamna lan mode? gen la server, trebuie sa fie 1 sau 0?

| GPA a răspuns (pentru king5151):

Un server trebuie sa fie cu lan-ul setat pe 0 pentru a exista în internet, pentru a se putea conecta oricine. Dacă este setat pe valoarea 1, atunci doar conectarea locală va fi activată, nu se vor mai putea conecta oameni la serverul tău (de obicei cei cu conturi Steam)decât prin aria ta de acoperire sau prin port forward. Lasă-l pe 0, resursele server-ului sunt oricum mult mai optimizate pe sisteme Linux, au și ssd-uri majoritatea.