| anonim_4396 a întrebat:

Lepotopul meu, dupa 20 de minute se blocheaza. De unde pot mari acest timp?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Click dreapta pe Desktop -> Personalization -> Lock screen -> Screen Timeout settings, unde alegi ce timp vrei tu ca sa nu mai intre in sleep.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la service, sa-l curete de praf si de alte mizerii de soft, daca exista.

| danbnz a răspuns:

Intrebarea e foarte vaga.
Da mai multe amanunte.

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Si de unde stii tu la ce ma pricep eu?
Nu zici clar ce se intampla...
Vrei sa-ti rezolvi problema sau ai chef de harță?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare,

O zici de parca ar fi ceva normal si ar putea sa fie prelungit big grin

Nu stim exact de la ce se intampla asta, si asta ar trebui identificat.
Ce inseamna ca se blocheaza? Da freeze? Ce faci inainte sa ajunga in starea respectiva?

Intra in Task Manager, apoi la Startup si vezi acolo ce aplicatii ruleaza prima data cand pornesti laptopul si poti sa le dai disable.

Dar indiferent, pana se ajunge la gasirea cauzei, sa stii ca o simpla reinstalare de Windows, ar ajuta big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Adica la lock screen... pai aste este altceva happy
Nu se numeste chiar "blocat".

Click dr pe desktop, Display Settings, dupa alegi din stanga - Power & Sleep, si apoi la Screen, alegi timpul atunci cand este la incarcat sau cand nu.

Numai bine!

| NLS a răspuns:

Fa ce a zis halogen001
cauta si intra la PowerSettings
Creste sau elimina timpul dupa care se opreste ecranul, elimina oprirea HDD-ului, punand 0,
Elimina sau creste timpul dupa care intra in Sleep, etc

| halogen001 a răspuns:

Ar putea fi setarea sleep din Power & sleep settings.
Se scrie la cautare sleep -> Power & sleep settings si se modifica timpul de nefolosire dupa care laptopul intra in sleep (sa fie mai mare de 20 min).
(sau Windows - Settings - System - Power & sleep)

| Legion7X a răspuns:

Ceva, îngreuneaza. Scanează pc cu un antivirus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, ai ghid aici :

https://www.youtube.com/watch?v=-l8ze_NuXvQ