| anna_8174 a întrebat:

M-a intrebat o prietena care nu are cont aici, daca poate cumva sa puna diacrtitice, nu stiu automat, are neaparat nevoie, dar sunt vreo 200 pagini.Trebuie cumva sa corecteze, si nu are timp sa ia fiecare cuvant in parte.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt destul de bune site-urile indicate de respondentii anteriori, dar am facut un experiment(cu ceva timp in urma) si mi-a luat mai mult timp sa pun diacriticele cu aceste programe decat sa corectez fiecare litera din text. Incearca cu un text scurt, poate tie iti reuseste mai bine. Succes!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Http://srv.diacritice.com/

Aici, pune textul.

| Bacemi a răspuns:

Eu folosesc : http://srv.diacritice.com/

Ar trebui sa imparti textul in bucati insa e destul de bun site-ul si e de real ajutor.