| Ionică a întrebat:

M-a sunat cineva cu un numar privat. Pot sa aflu cine m-a sunat? Daca da, cum aflu?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

In mod normal nu prea ai sanse. Doar cu ajutorul cuiva "sus pus".winking

| Petronela a răspuns:

Nu poti din pacatesad

| zacrazy a răspuns:

Nu poti afla decat daca depui plangere la Politie. Cei de la Politie iau legatura cu operatorul de telefonie si doar astfel vor afla numarul.

| Oxandero a răspuns:

Salut!
Chiar daca apelezi la serviciul relatii clienti, indiferent de retea, nu poti afla cine te-a sunat cu nr ascuns. Un operator are acces doar la apelurile efectuate de catre tine, nu si la cele primite. Iti pot spune cu siguranta acest lucru pentru ca lucrez in domeniu. Zacrazy are dreptate, numai la Politie poti afla acest lucru pentru ca cei de la Politie au un anumit protocol stabilit cu furniorul de telefonie.

| anonima10 a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti ca altfel nu s-ar mai fi inventat nr privat nu crezi?laughingPoate doar daca banuiesti tu asa si sa il tii de vba pe respectivul si in acelasi timp sa suni pe cine banuiesti si vezi daca e ocupat sau apel in asteptare...Sorry alta idee nu am:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire se poate afla nr ascuns...eu am gasit o metoda. daca esti pe cosmote, cand te suna respingi si cei de la cosmote iti trimit prin mesaj mesajul: ati pierdut un apel si iti da nrul si data cand tea sunat... mie imi mere big grin

| Meluma a răspuns:

Nu poti.

| Bianca206 a răspuns:

Trebuie sa te duci la cei de la reteaua in care te aflii (orange/vodafone/cosmote sau altele), si le ceri sa-ti zica numarul. Dar trebuie sa ai un motiv bine intemeiat ca sa-l primesti.