| Didu69 a întrebat:

M-am conectat la adresa de email de la scoala (gsuite) cu un cont de Instagram si acum nu mai pot vedea cursurile, nu mai pot face nimic de pe acel cont in scop educativ.Ma poate ajuta cineva? Cum sa revin iar la contul pentru scoala?

1 răspuns:
| iamprettybored a răspuns:

Trebuie sa te conectezi din nou, dar cu contul special primit de la școală (numeletau@scoalata.ro). Acest cont trebuie sa ți-l faci în prealabil cu un cod unic pe care l-ai primit de la diriginta/din partea scolii.
Dacă ai deja adresa, intri pe classroom și mergi la meniu (stânga sau dreapta sus, trei liniuțe). Apoi dai click, în partea de sus o sa vezi adresa de e-mail cu poza și dai click. Apoi îți schimbi contul cu cel de la școală.