| WayhaughtK a întrebat:

M-am gandit sa imi iau un Asus Gtx 750 ti 2gb. Second hand veche de 4 ani
Cati ani va mai tine?
Merita?
Va duce Red Dead Redemption 2 daca va aparea?
Sau mai bine iau Ps4?

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

In primul rand nu stim daca RDR2 va aparea pe pc, cel putin prea curand, in al doilea rand placa aia nu prea mai duce in jocurile astea noi, adica poate doar pe low-medium in 720p in 30-40fps,pe scurt:nu mai merita, a fost o placa buna la vremea ei dar a trecut timpul.
Daca schimbi placa video atunci asigura-te ca ai si restul pieselor cat de cat bune.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ps4.750TI nu mai face fata duoa mine,

| MiHai3122 a răspuns:

Veche de 4 ani. Eu iti recomand sa nu, poate o iei stricata, sau daca nu, maine poimaine se strica. Eu iti zic sa-ti iei una noua, iar de PS4. Parerea mea, nu merita desi are performante mai mari in jocuri, dar alte costuri (jocuri) etc o sa te omoare de bani

| WayhaughtK explică (pentru MiHai3122):

Faza ii ca nu prea imi permit una noua care si sa duca jocurile de peste 3 ani sa zicem.
Si asa abia imi permit sa imi fac upgrade la pc.
Si m-am gandit la un Ps4. Ca oricum vine Black Friday.
Iar in legatura cu jocurile... 2-3 jocuri pe an.
Chiar nu stiu ce sa fac!