| Lilxray a întrebat:

M-am mutat la bunici și voi sta o vreme la ei...
Am luat si calculatorul cu mine(dacă era laptop.)
Are cineva idee cum fac si eu rost de net să-mi bag câteva jocuri?
Ei nu au internet

2 răspunsuri:
| Anabela777 a răspuns:

Intreaba-i daca stiu pe cineva cu, care se inteleg cu net in casa, roaga-i sa se mai duca si ei sa schimbe o vorba cu acele persoane, asa cum fac de obicei batranii si du-te cu ei cu tot cu laptop. Iar daca nu stiu pe nimeni sau habar n-au ce i-ai intrebat incepe tu sa cunosti lume noua cu obiectivul de a ajunge la ei acasă si sa faci rost de net.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Faci hotspot de la telefon?
Cu cativa ani in urma asa am facut, cand m-am mutat fiindca erau ceva probleme cu denumirea la strada si nu se putea sa imi instaleze internetul.