| moneda a întrebat:

M-am uitat la procesor si am dezlipit pasta aia cand pun alta trebuie sa curat procesorul de aia(pasta usucata)
?

12 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Iei o carpa moale si pui pe ea putin alcool sanitar.Stergi putin fara sa apesi prea tare pana se vede procesorul lucios, dupa asta il stergi cu o carpa uscata si astepti vreo 5 minute sa se usuce. Dupa pui pasta noua cat un bob de mazare si pui coolerul.

| mgtow a răspuns:

Cu hartie igienica si alcool sanitar pana ramane curat.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru moneda):

Benzina nu ci alcool sanitar ca ala e si dezinfectant.

| GoguSteriade a răspuns (pentru moneda):

Se sterge si fara lichide. Mai ales fara benzina.

| BLKZ a răspuns (pentru GoguSteriade):

Cu carpa uscata nu prea ai cum sa stergi, mai multa mizerie faci. Cel mai bine e cu alcool sanitar sau etilic, sunt si substante speciale dar alea costa vreo 20-30 de lei.

| GoguSteriade a răspuns (pentru BLKZ):

Mi-am curatat procesorul de cateva ori si am facut-o de fiecare data fara ceva lichid. Am luat o carpa foarte subtire si am apasat cu degetul prin ea, ca sa nu dau in gol.

| BLKZ a răspuns (pentru GoguSteriade):

Merge si cu carpa uscata, doar cand pasta e recenta. In caz ca o ai de ani buni si e piatra, poti sa freci cu carpa aia pana mori, tot nu se duce.

| GoguSteriade a răspuns (pentru BLKZ):

Asta da, dar trebuie sa tinem cont si de recomandarea de a schimba pasta periodic daca vrem ca lucrurile sa functioneze cum trebuie.

| GoguSteriade a răspuns:

Da, curata-l cu o carpa moale si uscata, nu folosi ceva umed pentru ca nu vrei surprize apoi. Si ai grija sa nu ramana nici scame sau altceva inainte sa aplici noua pasta.

Răspuns utilizator avertizat