| marius3lw a întrebat:

/m.emag.ro/telefon-mobil-samsung-galaxy-j5-2016-dual-sim -16gb-4g-gold-sm-j510fzdurom/pd/DQD3B7BBM/#product-galle rym.emag.ro/telefon-mobil-asus-zenfone-3-max-zc520tl-dua l-sim-32gb-4g-gray-zc520tl-4h031ww/pd/DHWYQ2BBM/
Parere intre cele doua telefoane? Care ar fi mai bun?

Răspuns Câştigător
| aj3k16lm a răspuns:

Asus e mai bun in privinta caracteristicilor interne, insa nu stiu ce pot spune despre rezistenta si siguranta exterioara. Aici depinde cat de precaut esti tu, desi sa fiu sincer nu am incercat. Tot ce iti pot spune e ca detin un telefon Samsung, care nu m-a dezamagit deloc pana acum, in privinta impactelor si a socurilor, lucru pe care il tin pe prim-plan deocamdata. Ai putea cauta comparatii video pe Youtube, intre cele doua telefoane.

| marius3lw explică (pentru aj3k16lm):

Am ales Samsung, cred ca e o alegere buna.

| aj3k16lm a răspuns (pentru marius3lw):

Ai făcut bine, după părerea mea. Dacă îi mai adaugi și o husă, ști că îl porți pentru câțiva ani de zile. Telefoanele Asus sunt și fragile în general, iar un șoc mai puternic, o mică neglijență, ar putea fi în de ajuns pentru a nu îl mai putea folosi.

4 răspunsuri:
| TeRogLasama a răspuns:

Asus
-Bateria tine mai mult
-Are mai mult loc de stocare
Si e si firma cunoscuta deci PRO

| Alexe_Silviu_2000 a răspuns:

Salut,mare diferenta intre ele nu e, la Asus e spatiu de stocare mai mare si ram, dar samsungul e Samsung, dintre cele doua modele iti recomand Asus-ul, daca era un a5 2016 era clar, dar Asus-ul ala e mai bun decat j5 2016