| clawditzu a întrebat:

M-i se blocheaza desktopul si nu mai pot da click pe nimic, dar programele inca se misca, ciudat este ca bara de start functioneaza thinking
Daca dau Ctrl+Alt+Del asi revine (pe win7).
help?!?!?

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ce procesor ai si cata memorie ram?

| introduaicinumele a răspuns:

Daca ai Windowsu prospat instalat inseamna ca e de la rpocesor, dane site detale despre procesor si daca sti si despre ram si placa video. Daca ai Winu instalat de mult timp inseamna ca s-a busit/incarcat cu prea multe fisiere pe C/ ingreunat de programe etc/ sau/poate/si virusat. Ar putea sa-i dai o scanare de virusi, si daca tot la fel: REINSTALEAZA WINDOWSUL! asa se va rezolva 100% happy doar daca n-ai procesoru busit/ prea slab si/sau prea putin RAM, si placa video sa suporte Aero (cred ca suporta ca de-altfel nu mai trebuia sa mearga bara laughing cea ce la tine merge laughing )

| clawditzu explică:

Procesor 6 Ghz, 4gb ram, placa video ati radeon de 1gb, hdd 1tb, windowsul este instalat de un specialist cu zeci de windowsuri instalate deci nu vad care ar fi problema

| Ddragons15 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema ca si ata.vad ca ai postat de mult aceasta intrebare daca ai rezolvat problema imi poti spune si mie te rog cum ai facut?

| Cosmin_Cosmin_1987 a răspuns:

Singura solutie este sa intri in msconfig sa dezactivezi tot ce ruleaza la startup, apoi dai restart o sa dispara cam tot ce a rulat inainte si dupa accea va trebui sa intri in manage. Clik dreapta pe Computer intri la manage, apoi unde zice Service and Applications va aparea Service sus apesi pe el, si aici o sa iti arate toate fuctile dezactivate va trebui sa le setezi pe auto sau pe manula asta daca te pricepi cat de cat la pc!
dupa aia dai un restart si vezi cum merge eu asa am incercat si a mers

Bft