| TaleGrandee a întrebat:

Ma ajuta cineva?, imi apar 3 errori cand intru pe sa-mp, "The program can't start because d3dx9_43.dll is missing from your computer. Try restalling the program to fix this problem"

"The program can't start because d3dx9_40.dll is missing from your computer. Try restalling the program to fix this problem"

Si dupa imi apare Gta_sa si imi scrie " Grand Theft Auto SA requires at least DirectX version 9.0 " si il am instalat DirectX version 9.0 sad

Dau funda

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Caută pe google dll-urile și descarcă-le. De asemenea încearcă să instalezi cea mai nouă versiune de DirectX. Dacă nu l-ai fi avut oricum ar fi trebuit la sfârșitul instalării să bifezi opțiune dacă vrei să îl instalezi în caz că lipsește(cam așa e la majoritatea jocurilor).

| Jhonny22 a răspuns:

Cauta si descarca dll-urile, le gasesti pe site-ul Microsoft, iar pentru directx, instaleaza-l pe cel 9.0, apoi dai un update

| Norbi007 a răspuns:

Descarca d3dx9_43.dll si d3dx9_40.dll si baga-le unde ai instalat gta-ul.
Pentru ultima eroare, uita-te la acest video: https://www.youtube.com/watch?v=gl3mXsxYVIs