| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajuta cineva sa modific codul sursa la un browser?

9 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa faci rost de codul sursa al browserului respectiv si un compiler, ai asa ceva?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Ineys):

Browsere open source se gasesc, inclusiv chrome/chromium (care e de fapt proiectul original), insa se pare ca Vivaldi care vrea el, nu e:

https://help.vivaldi.com/article/is-vivaldi-open-source/

| ViruseZ a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Am vorbit cu ei si ma lasa atat timp cat nu le folosesc logoul

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru ViruseZ):

Atunci, succes!

| CarcotasulVesel a răspuns:

Sunt curios, de ce vrei sa modifici codul sursa, adica, ce vrei sa faca in plus sau in minus?

si de ce trebuie neaparat in codul sursa si nu ar merge intr-o extensie?

| ViruseZ a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Ca sa schimb felul in care baie porneste si sa fac niste extensii aa fie imposibil de sters

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru ViruseZ):

Inteleg, atunci succes, iti trebuie programator FOARTE bun
totusi, stiu ca, "curiosity killed the cat" dar sunt curios... DE CE? happy

| Rd79 a răspuns:

De ce vrei sa faci asta? Ce vrei sa schimbi? Ce browser?

| ViruseZ a răspuns:

Btw btpwserup este Vivaldi