| AndyAndrey01 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog frumos TPU cu problema la magazin play? Mi-am bagat rutu pe telefon si odata cu el si freedom o aplicatie care ma lasat sa. trisez in jocuri si sa iau bani si toate cele dar nu mi-a mai mers magazin play, ce ma fac

Răspuns Câştigător
| Aurel321 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca tine mi-am rootat telefonul si dupa 2, 3 zile mi-am resetat telefonul si nu mai mergea magazine play, uite cum am facut eu merge 100%
1. Daca zici ca nu poti intra in magazine play intri in browser sau google sau ce ai tu si downloadezi aceasta aplicatie Aptoide
2. Odata instalata intri in ea si cauti Root Explorer (Mentionez ca trebuie sa ai in continuare root pe telefon)
3. Odata instala aplicatia Root Explorer intri in ea si cauti folderul "etc",
4.Intri in acel folder si cauti folderul sau ce este numit "hosts" sau host nu mai stiu
5. Odata ce l-ai gasit apesi lung pe el si cauti Delete (adica il stergi, pe romana)
6.Eu am luat Root Explorer acela cu icontine cu un folder albastru, crecai al 2lea sau al 3lea pe lista aptoide.
7. Daca iti scrie dele in undergroung dai pe el si in 10 sec max se va sterge.
8.Si asta e, iti va merge, daca nu asigurate ca l-ai sters bine, adica te mai uiti inca odata, daca nu s-a ster il mai stergi odata.
9.Cam atata mie mi-a mers.Si acum mai am root pe telefon si cand vad ca nu imi merge magazine play intru in Root Explorer si sterg hosts si gata.
10. Aptoide este tot un fel de magazine play, doar ca avantajul acolo este ca pe magine play unele aplicatii necesita bani.iar pe aptoide sunt 100% GRATIS.
SUCCES.

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Da-i unroot si apoi reset factory.
Daca asta nu-ti rezolva problema il resoftezi, sau mai bine zis, te duci la un service sa-l resofteze.

| AndyAndrey01 explică:

Fara sa ma joc pe el deloc cam o zi ori o zi si ceva 100% iar cu jucatu 6, 7. sau 8ore

| Edwuard_Matac_1997 a răspuns:

Dezinstaleaza aplicatiile... si daca nici asa nu merge intra la setari>creeare copie de rezerva...>revenit la setarile din fabrica! apoi ti se reseteaza telefonul! o sa iti ceara niste date dar e foarte simplu!