| misumihai00 a întrebat:

Ma bate gandul sa-mi achizitionez un laptop, am un buget de maxim 3000 de lei, fara sa depasesc. Il vreau pentru editare foto si sa ma si pot juca pe el, jocuri precum GTA V sa imi mearga bine.
Cam ce mi-ati putea recomanda? Raspunsul cu sugetia ce are cel mai bun raport calitat/pret o sa primeasca funda!

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Poti sa te uiti la acesta, i7 quad core, 4 gb ram ( si inca 4 ti-am pus in cosul de cumparaturi, ca tot editezi), 1 TB hdd, nVIDIA 840m pentru ceva gaming, si ti-am adaugat un ssd de 120gb + un stand cooler cadou
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1256779/
Daca nu ai nevoie neaparat de mobilitate, un desktop ar fi mai recomandat

| misumihai00 explică (pentru vidii):

Imi pare foarte promitatoare combinatie, la acest laptop imi aruncasem si eu ochii, avand in vedere ca este quad-core.Totusi, am o nelamurire, daca pun ram-ul si ssd-ul, nu pierd garantia?

| vidii a răspuns (pentru misumihai00):

Chiar nu stiu, daca are sigil pe el si desfaci acel sigil ca sa ajungi la ram si bay-ul ssd-ului, cred ca da

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca vrei gta 5, iti iei desktop!