| Georgekkk a întrebat:

Mă poate ajuta cineva. Am un tv Philips și nu mă pot conecta la internet prin cablu la RDS. Vă mulțumesc

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Conexiunea de internet de la RCS/RDS este de tip PPPoE. Intra in setarile televizorului, la sectiune "internet" (sau cum s-o numi) si alege tipul de conexiune. Trebuie sa introduci un user name si o parola (le gasesti in contractul de furnizare servicii de la RCS/RDS).
Sau, mai bine, cheltuie in jur de 100 de lei si cumpara un router. In setarile routerului faci acelasi lucru (conexiune PPPoE, user name+parola) si conectezi televizorul la router, fara nici o setare suplimentara.

| Georgekkk explică (pentru JackR):

Salut. Am un ont hg323uw de la ei și am tras cablu din el la tv dar nu merge

| JackR a răspuns (pentru Georgekkk):

Mai ai altceva conectat? Un calculator, un telefon mobil, o tableta? Si ce cablu ai tras?

| Georgekkk explică (pentru JackR):

Da am tel și laptopul.